شماره تماس سراسری 90004001

واردات ماشین آلات

2 دقیقه
0 دیدگاه
تجارت گستر پرگاس
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایران یکی از کشور هایی است که بیش ترین واردات ماشین آلات صنعتی دست دوم را دارد به طوری که شرکت های تولید و تاجران فراوانی در حال واردات ماشین آلات صنعتی به ایران از کشور هایی مانند چین، آلمان و ترکیه هستند.

در آماری که قبل از شروع تحریم های آمریکا، سازمان گمرک منتشر کرده بود تاجران و  شرکت های تولیدی ایرانی هر ساله بیش از هفت میلیارد و 559 میلیون دلار و از نظر وزنی 95 هزار تن، ماشین آلات صنتعی دست دوم از کشور های چین، آلمان و ترکیه داشته اند که در آن سال 28 درصد واردات را شامل می شود.

بیش ترین واردات ماشین آلات قبل از شروع تحریم های آمریکا از طریق واردات از کشور چین بوده است که 34 درصد از سهم کل واردات دستگاه و 47 درصد سهم وزنی دستگاه را شامل می شود.

بعد از چین، واردات دستگاه های صنعتی از کشور امارات است که 11 درصد سهم واردات را به خود اختصاص داده است با این وجود اصالت کالا هایی که از امارات وارد می شود نیز چینی است. آمار و ارقام وارداتی از کشور امارات به ایران اعداد بسیار بالایی است که نباید امارات را به عنوان مبدا اصلی خرید کالا در نظر گرفت.

واردات ماشین آلات از کشور آلمان

آلمان یکی از صادر کنندگان بزرگ کالا به ایران از اروپا است این کالا ها عبارتند از: کالا های پزشکی، لوازم خانگی، دندانپزشکی و ماشین آلات دست دوم و ماشین آلات دست اول است. با واردات ماشین آلات صنعتی با کیفیت آلمانی کمک هایی زیادی به تولید داخلی و خط تولید داخلی می شود.

دستگاه های صنعتی وارداتی از کشور آلمان شامل دستگاه های موتور دار، آندوسکوپی، دستگاه چاپ، چاپگر های صنعتی، پرینترف لپ تاب مارک فوجیتسو و … است که کمک های زیادی به قوی تر شدن خط تولید های ایرانی می کنند.. شرکت آسان تجارت با رعایت نکات و قوانین گمرکی به واردات کالا از کشور های مختلفی مانند آلمان می کند.